Świąteczny Gość W Twoim domu

Data: 05.12.2023 Kategoria: Pracownicy, Studenci

Według staropolskiej tradycji przy wigilijnym stole zostawiamy puste miejsce dla niespodziewanego wędrowca. Inspirując się tradycją, Dział Współpracy Międzynarodowej organizuje akcję ŚWIĄTECZNY GOŚĆCelem inicjatywy jest umożliwienie przyjęcia – niekoniecznie niespodziewanego –zagranicznego gościa w trakcie świąt Bożego Narodzenia.
W Polsce czas ten kojarzy się ze spędzaniem wspólnych chwil z najbliższymi i delektowaniem tradycyjnymi potrawami. Zaproszenie naszych zagranicznych gości, którzy studiują lub pracują na Politechnice Wrocławskiej, może być idealną okazją do podzielenia się naszymi zwyczajami, kulturą, ale przede wszystkim towarzystwem w trakcie czasu, który często spędzają samotnie ze względu na dużą odległość od domu i bliskich. Jednocześnie w tym czasie możemy poznać zwyczaje innych kultur. Potwierdźmy polską gościnność i otwartość zapraszając zagraniczną społeczność PWr do świątecznego stołu!

Akcja Świąteczny Gość dedykowana jest pracownikom i studentom PWr, którzy chcą zaprosić zagranicznych gości do swoich domów w terminie 24-26.12.2023 r. Choćby jeden dzień spędzony w nowym otoczeniu będzie dla naszych gości niesamowitym przeżyciem.

Znajomość wyłącznie języka polskiego nie wyklucza z udziału w akcji.

Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu Świąteczny Gość – wypełnij formularz do dnia 18 grudnia 2023 r. godz. 8.00.

Przeczytaj opinię jednego z gospodarzy z ubiegłego roku:

"Gdyby nie to, że w tym roku wyjeżdżamy, na pewno zgłosiłabym moją rodzinę do tej cudownej inicjatywy. Utrzymujemy stały kontakt  ze studentem, którego gościliśmy w zeszłym roku. Odwiedzał nas nie raz, między innymi na Święta Wielkanocne, a także na uroczystym obiedzie po jego obronie pracy magisterskiej."