Konferencja T.I.M.E GA 25- 27. 10. 2023

Data: 30.10.2023 Kategoria: Pracownicy, Studenci

W piątek 27. 10. br zakończyła się trzydniowa coroczna konferencja T.I.M.E. Association Genaral Assembly, która po raz pierwszy miała miejsce na Politechnice Wrocławskiej. Ponad 80 naukowców i osób ściśle związanych ze współpracą międzynarodową obradowało nad zagadnieniami umiędzynarodowienia w trakcie warsztatów i sesji panelowych, m.in.programami joint i double diploma, sposobami na promocję dłuższych i krótszych mobilności, spojrzeniem z różnych perspektyw na na temat zwiększenia udziału kobiet w kształceniu inżynierów, wyzwaniami i sposobami podejścia w obszarze tzw. green transition. Ogromną wartością spotkania było oczywiście nawiązanie wielu kontaktów i znalezienie przyszłych partnerów do wspólnych międzynarodowych projektów.
Podczas GA i podsumowaniu działalności sieci w 2023 roku wybrano także nowy skład grupy doradczej zarządu T.I.M.E. Association. Nowym członkiem Advisory Committee na sześcioletnią kadencję został naukowiec z Politechniki Wrocławskiej, dr hab inż. Grzegorz Lesiuk, prof. uczelni, Pełnomocnik Dziekana Wydziału Mechanicznego ds. Europejskich Programów Współpracy, z Katedry Mechaniki, Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej.
Profesor Lesiuk podczas swojej prezentacji pokazał dużą aktywność Politechniki Wrocławskiej w wielu projektach międzynarodowych, a także swój wkład w umiędzynarodowienie np. poprzez realizację projektu Blended Intensive Courses czy szkół letnich we współpracy m.in. z uczelniami skupionymi w sieci T.I.M.E. Przedstawił także swoje pomysły na wzmocnienie współpracy z nowymi, aktywnymi partnerami.

Zadaniem Advisory Commitee jest m. in.wytyczanie kierunków działania sieci, wskazywanie obszarów ważnych do rozwoju, w tym uczelni, z krajów, które nie są jeszcze obecne w sieci, a mogą swoim wkładem przyczynić się do rozwoju sieci.
Pozostali nowo wybrani członkowie Advisory Commitee są z Instituto Técnico Lisboa, Universidad Politécnica de Madrid, Riga Technical University.