Konferencja PROM na Politechnice Wrocławskiej

Data: 18.09.2023 Kategoria: Pracownicy

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej i Politechnika Wrocławska serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji pn. PROM. Krótkie wyjazdy, wielkie możliwości. Wydarzenie to podsumowuje realizację jednego z większych programów NAWA finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: „PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej”. W jego ramach 52 instytucje szkolnictwa wyższego (uczelnie i instytuty PAN) otrzymały środki na prowadzenie wymiany stypendialnej z wybranymi przez siebie uczelniami i ośrodkami naukowymi z całego świata. W ciągu ostatnich pięciu lat łącznie ponad 5 000 osób skorzystało z wyjazdów w celu udziału w różnych krótkich formach kształcenia (trwających od 5 do 30 dni), zwiększając w ten sposób swoje kompetencje naukowe, dydaktyczne lub zawodowe.

Konferencja będzie nie tylko okazją do podsumowania programu NAWA PROM, który okazał się ogromnym sukcesem frekwencyjnym, lecz także umożliwi omówienie roli krótkookresowej mobilności w kształceniu młodej kadry naukowej. Do dyskusji na ten temat zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie umiędzynarodowienia – osoby koordynujące PROM na uczelniach lub kierujące działami współpracy międzynarodowej, jak też osoby zaangażowane w doskonalenie kształcenia doktorantów w Polsce – Przewodniczącego Krajowej Reprezentacji Doktorantów i przedstawiciela instytutu PAN.

Konferencja odbędzię się 3 października w budynku D-20 na terenie kampusu PWr. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10:00.

Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do rejestrowania sie poprzez formularz zgłoszeniowy.

Zapisy przyjmowane są do 27 września.