Inauguracja roku akademickiego i powitanie studentów zagranicznych

Data: 06.10.2023 Kategoria: Pracownicy, Studenci

Ponad 500 nowych studentów i studentek z zagranicy rozpoczęło oficjalnie naukę na PWr.
Za nami wszystkie aktywności zaplanowane dla studentów międzynarodowych takich jak: Gra miejska" Dwarf hunt", zwiedzanie miasta czy kampusu oraz warsztaty dot. nr PESEL organizowane we współpracy z WroMigrant.
Wzięli w nich udział zarówno studenci, którzy rozpoczęli u nas studia na pełnym cyklu, jak i studenci programu Erasmus+ oraz Exchange.
W poniedziałek 2 października, przy pełnej sali studentów, odbyła się inauguracja roku akademickiego oraz oficjalne powitanie
przez Prorektora ds. Współpracy prof. Dariusza Łydżbę oraz Annę Marię Jarosławską, kierownik  DWM.

Ponadto prezentację przygotowali i poprowadzili reprezentanci:
- DWM - Studium Języków Obcych
- Biblioteki
- Erasmus Student Network (ESN)
- Samorządu Studenckiego
- Rady Europejskich Studentów Technologii (BEST).

Studenci doświadczyli pierwszej lekcji języka polskiego, otrzymali wiele praktycznych informacji dot.: bezpieczeństwa, korzystania z NFZ oraz gdzie szukać wsparcia i jak zaangażować się w działania organizacji studenckich.

Szersza relacja z inauguracji  na stronie.